Kosmetologija Visiems | Kiek laiko išlieka makiažas?
16118
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16118,theme-bridge,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Kiek laiko išlieka makiažas?

Kiek laiko išlieka permanentinis makiažas?

Laikui bėgant pigmentai rezorbuojasi odoje. Organizmas dažiklio dalelytes vertina kaip svetimus elementus. Dėl to prasideda fagocitozės (rezorbcijos) procesas – dažiklio dalelytės yra naikinamos imuninės sistemos ląstelių – makrofagų. Vėliau jos patenka į limfos sistemą ir yra šalinamos iš kūno.

 

Fagocitozės (išsisklaidymo) greitis priklauso nuo kiekvieno organizmo individualių savybių.

  1. I) Permanentiniam makiažui natūraliai išsisklaidant, vyksta pigmento pokyčiai – keičiasi proporcija, kuria buvo sumaišytos dažiklio dalelytės, taigi keičiasi odoje esančio pigmento spalvinis tonas. Stambiausios dažiklio dalelytės arba labai tankios sankaupos gana lengvai atlaiko jas ryjančių ląstelių – makrofagų – puolimą ir savo ruožtu pradeda veikti kitas imuninės sistemos reakcijos procesas, nukreiptas prieš organizme esančias svetimas ląsteles.
  2. II) Dažiklio sudėtinės dalys pasidengia specialiu baltyminiu apvalkalu, izoliuojančiu jas nuo organizmo. Baltyminis apvalkalas, kaip apsauginė kapsulė, iš vienos pusės, saugo nuo bet kokio svetimkūnio agresyvaus poveikio organizmui, o iš kitos pusės – trukdo fagocitams aktyviai veikti (išsklaidyti). Tokio apsauginio apvalkalo susidarymo efektyvumo lygis yra sunkiai nuspėjamas skirtingų žmonių organizmuose. Tai paaiškina, kodėl vieniems žmonėms permanentinio makiažo intensyvumas ir ryškumas mažėja greitai, o kitiems – lėtai.

 

Be to, (III) organizmas pasižymi savybe tiekti kraują į viršutinį odos sluoksnį. Taip pat skiriasi kraujo tiekimas į skirtingus to paties žmogaus odos plotus. Kuo labiau prisotintas ir arčiau paviršiaus išdėstytas yra kapiliarų tinklelis, tuo didesnė tikimybė, kad permanentinis makiažas išnyks greičiau.

 

 

Ir IV), kiekvienam žmogui pasireikš jo individuali ir nenuspėjama viso imuninės sistemos ląstelių komplekso reakcija į dažiklio pavidalo svetimkūnį.

 

Būtent dėl šių priežasčių yra skiriamos pertraukos tarp procedūrų, kurios yra būtinos norint pasiekti pradinę makiažo kokybę.

Permanentinio makiažo patvarumą taip pat veikia šie veiksniai: saulės spinduliai, masažai, šveitikliai, odos maitinimas, pirtis. Šios procedūros stimuliuoja kraujotaką, dėl ko paspartėja pigmento sudėtyje esančių augalinių komponentų rezorbavimasis.

 

Dažniausiai permanentinis makiažas išlieka 2-4 metus, tačiau būna atvejų, kai permanentinio makiažo kokybė pastebimai pakinta po 6 mėnesių. Taip gali atsitikti tiek dėl aukščiau išvardytų priežasčių, tiek dėl to, kad iš pat pradžių buvo atlikta tik viena pigmentavimo procedūra. Reikia žinoti, kad kokybiškas permanentinis makiažas paprastai yra 2-3-ių odos pigmentavimo procedūrų rezultatas. Pirmoji procedūra + papildančios procedūros yra reikalingos tolygiam dažų paskirtstymui odoje, spalvos pakeitimui (jei reikia) ir didesniam permanentinio makiažo patvarumui pasiekti.

 

Į klausimą: „Kiek laiko išlieka Jūsų salone atliktas permanentinis makiažas?“ aš visada atsakau: „Tam laikotarpui, kuriam trokštate“, kadangi permanentinis makiažas yra atliekamas ne tam, kad lankytis pas meistrą reikėtų kartą per 3-4 metus, kai viskas beveik garantuotai bus išnykę. Išvaizdai būtų naudingiau, jeigu, pastebėjusi nežymų intensyvumo pakitimą, laiku užsuktumėte į saloną permanentiniam makiažui atnaujinti. Pagal statistiką kartą per 2 m. dauguma klienčių ateina į saloną atnaujinimo procedūrai atlikti (taikomos nuolaidos). Todėl kasdieniame gyvenime jos atrodo puikiai ir jaučiasi nuostabiai.

 

  • Papildoma procedūra (korekcija), reikalinga norint pasiekti tobulą permanentinio makiažo kokybę, atliekama nuo 1 iki 3 mėnesių nuo pirmos procedūros.
  • Atnaujinanti procedūra permanentinio makiažo kokybei palaikyti, atliekama praėjus iki 12 mėn. po paskutinės papildomos procedūros (korekcijos), – (-10%) nuo procedūros kainos pagal kainoraštį. Ši nuolaida netaikoma akcijoms.
  • Jeigu klientas laiku neatlieka papildomos procedūros (korekcijos) ir ateina į saloną po pirmos procedūros praėjus 3 mėnesiams, tai yra laikoma ir skaičiuojama kaip atnaujinanti procedūra (-10%) nuo procedūros kainos pagal kainoraštį. Ši nuolaida netaikoma akcijoms.

 

Kitu atveju, jeigu permanentinis makiažas, atliktas naudojant kokybiškus pigmentus, nėra atnaujinamas, jis išnyks be pėdsako. Ir Jūs galėsite atlikti permanentinį makiažą kaskart vis kitaip. Niekas nesutrukdys Jums kardinaliai pakeisti spalvą ar formą, pagal Jūsų skonį ir amžiaus sąlygotus pakitimus, dėl kurių kinta ir mūsų veido bruožai (nusileidžia vokai, antakių kampučiai, pakinta lūpų forma).

 

Permanentinis makiažas neturi pilnai pakeisti dekoratyvinį makiažą. Jis atlieka savo estetinį vaidmenį, kai nėra dekoratyvinio makiažo, pvz.: atsibudus ryte, pirtyje, paplūdimyje, sporto salėje. Visiškai nesimato, kad esate pasidažiusi, tačiau tuo pat metu Jūs nesate be jokio makiažo. Natūralūs pigmentai išsaugo išpuoselėto veido įspūdį ir atrodo pakankamai natūraliai.

English EN Lithuanian LT Russian RU