Kosmetologija Visiems | Kosmetologija vyrams
15926
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15926,theme-bridge,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Kosmetologija vyrams

Kosmetologija vyrams

Laikai, kai ypatingo dėmesio skyrimas savo išvaizdai buvo išskirtinai damų prerogatyva, jau praėjo. Šiuolaikiniam vyrui rūpinimasis savo išvaizda tapo neatsiejama sėkmingo, respektabilaus žmogaus įvaizdžio dalimi, o asmeninė priežiūra jau seniai nebesiejama tik su skutimusi ir elementariomis higienos procedūromis.

Be abejo, griežtai skirstyti kosmetologines procedūras pagal lyties požymį yra ne visaikorektiška. Vis dėlto galima vienareikšmiškai teigti, kad dauguma estetinių problemų, dėl kurių jaudinasi vyrai, paprastai yra sąlygoti vyrų odos sandaros specifika. Tad būtina atsižvelgti į šias ypatybes tam, kad būtų parinkta atitinkama priežiūros programa.

Fiziologijos niuansai

Dėl aukšto testosterono lygio vyrų epitelinis sluoksnis yra maždaug 24% tankesnis negu moterų, derma yra 22% turtingesnė kolagenu, todėl oda yra storesnė, bet užtat kur kas elastingesnė, geriau sulaiko drėgmę, turį mažesnę pH reikšmę (5.0) ir yra mažiau veikiama agresyvios aplinkos. Galiausiai senėjimo požymiai – raukšlės, hiperpigmentacija ir kt., – nors ir pasireiškia žymiai vėliau, deja, ryškiau ir yra sunkiau koreguojami.

Vyrų oda paprastai yra riebesnė, su plačiomis poromis, linkusi į seborėją ir bėrimą inkštirais. Taip yra dėl to, kad joje yra daugiau riebalinių liaukų. Jų išskiriamasis aktyvumas yra nuolat stimuliuojamas androgenų – sėklidžių išskiriamų hormonų. Be to, vyrų sebumo (riebalinių liaukų išskiriamame sekrete) sudėtyje yra daugiau nesočiųjų riebiųjų rūgščių ir mažiau sterinų. Šių veiksnių visuma sukelia aknę. Susirgimo eiga yra sunkesnė negu moterims, o po aknės liekantys dėmės ir randai yra labiau pastebimi.

Rimtą žalą vyrų odos sveikatai sukelia kasdienis mechaninis poveikis skutant – nuskustuose plotuose ji tampa jautri, pažeidžiamas hidrolipidinis epidermio barjeras, o mikrotraumos atveria kelią infekcijai. Pastarasis dalykas yra ypatingai pavojingas – nustatyta, kad vyrai turi kiek mažiau Langegranso ląstelių, atsakingų už vietos imunitetą. Be to, vyrai daugiau rūko ir dažniau vartoja alkoholį, kas neigiamai veikia odos paviršių.

Po 40-45 metų vyrų organizme sulėtėja testosterono gamyba, o apie 50-sius metus sumažėja odos riebalų sintezė ir prakaito liaukų aktyvumas. Visa tai palaipsniui skatina odos plonėjimą ir sausėjimą. Dėl išsivysčiusio kapiliarų tinklelio atsiranda daugybė kraujagyslių problemų susijusių su amžiumi, tokių, kaip rozacėja (rausvieji spuogai) ir teleangiektazija (kraujagyslių žvaigždutės).

Kaip matote, vyrų odos priežiūra (o mes įvardijome toli gražu ne visas jos ypatybes) reikalauja gilių žinių ir sistemingos priežiūros. Taigi geriausia ją patikėti profesionalams.

Veido valymas

Mikrodermabrazija

Plaukų stiprinimas

Struktūrinės procedūros

English EN Lithuanian LT Russian RU